Forum.orozje.net

Splošna debata o strelskih zadevah!

airsoft

FAQ FAQ  Forum Iskanje   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Forum je zaklenjenDiana 34 Classic - omejitev hitrosti

Odgovori Odgovori
Avtor
88tron88 Poglej vse
Uporabnik
Uporabnik

Včlanjen: 14 September 2011
Status: Odsoten
Objave: 1
Direct Link To This Post Tema: Diana 34 Classic - omejitev hitrosti
    Objavljeno: 14 September 2011 ob 18:14
Zdravo,

pred kratkim sem v Lovcu kupil zračno puško nemškega proizvajalca Diana in sicer model 34 Classic, kalibra 4,5 mm. V trgovini je bilo na listku označeno, da znaša hitrost  izstrelka 200m/s kar je tako ravno še padlo v območje kjer ne potrebujem priglasitvenega lista. Doma pa sem v priloženih navodilih ter na internetni strani proizvajalca videl, da hitrost te puške znaša 290m/s. Še toliko bolj čudno se mi vse skupaj zdelo, ko sem na strani Diane iskal kakšne info o rehulaciji moči in videl, da nekatere puške (tudi model 34 classic) sicer so regulirane, a na hitrost 175m/s.

Zdaj mi ni nič jasno. Kaj ima moja zračna sedaj 175, 200 ali 290 m/s. In v primeru da je hitrost regulirana, a mogoče gdo ve na kakšen način se te zadeve regulirajo? Je mogoče puško "odblokirat":)

LP
Na vrh
Partizan Poglej vse
Uporabnik
Uporabnik

Včlanjen: 26 Julij 2009
Kraj: Slovenija
Objave: 44
Direct Link To This Post Objavljeno: 23 September 2011 ob 13:11
bok!
tako ti bom povedal.
Po vsej verjetnosti si kupil puško v izh. hitrosti 175m/s in 7.5j.
Kot lastnik bivše PANTHER21 4.5 in ker semdobro seznanjen s dianami,saj mi je bila prva puška ki sem si jo kot začetnik kupil pri lovcu kot ti  UXETPOK beri nazaj!! sem kupil pred zakonom in sem vedel kak je a stvari,vendar sedaj s novim zakonom je pa drugače!
Kupoval sem model 280 v 4.5 in je puška s 200m/s vendar ima kinetike 12j,tako da tvoja,ki je zelo podobna omenjeni nikakor nima 10j pri 200/ms!!
Saj tako jo je mogoče kupiti le v kalibru 5.5 ker metek pri 10j proizvede 200m/s izh. hitrosti,če vzameš 4.5 pa nekje 240-260m/s in to je izven zakona,saj morata obe cifri biti v omejitvi,nikakor nesme eno istopati,ker si potem že v ilegali in trgovec ti je niti ne proda,če ni papirjev!!

Ok da nebom glumazil ti povem tako!
puška je v 175m/s in 7.5j in še to da je ta puška bila izbrana kot puška 2011 s t06 in t o5 dodatki,ki jo naredijo izjemno!!
Lepa puška! dobra izbira!
Če hočeš močnejšo imeti pojdi tja kot si kupil puško in naroči vzmet,ali pa pošlji v  LAJOR  beri nazaj in tam ti pomorejo,ziher!!Wink
Na vrh
chesermarko Poglej vse
Uporabnik
Uporabnik

Včlanjen: 26 September 2011
Objave: 2
Direct Link To This Post Objavljeno: 26 September 2011 ob 05:23
Tega se je treba pol malo pazit .,.. hm :/
Na vrh
 Odgovori Odgovori

Forum skok Forum dovoljenja Poglej vse